Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej X

Aktualności

news
2021-04-25

Kolejne wdrożenie maszyny w firmie Nomet!

Dostarczona przez Frech, gorącokomorowa maszyna W80ZnRC o sile zwierania 900 kN właśnie rozpoczęła produkcję w firmie Nomet w Toruniu.
 
Wdrożona maszyna sterowana w czasie rzeczywistym, z wielofazowym układem prasowania, posiada zintegrowany, wielokomorowy piec Meltec, spryskiwacz Spraymotion oraz dwuobiegowe urządzenie Robamat do termostabilizacji form.

Ten typ sterowania do produkcji najwyższej jakości odlewów firma Nomet doceniła już w 2002 roku, jako pierwsza w Polsce. Nowa W80ZnRC stanowi już piątą tego typu maszynę w parku maszynowym Nomet (nie licząc kilku maszyn z „klasycznym sterowaniem”).

Wdrożona przez Frech maszyna będzie produkować głównie klamki, uchwyty oraz akcesoria meblowe, z których słynie Nomet – nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Dodatkowo w maszynie zainstalowano system „SensiLock”, który kontroluje i w razie potrzeby automatycznie reguluje siłę zwarcia formy.
Maszyna odlewnicza będzie współpracowała z robotem firmy KUKA oraz wyposażonym w tunel chłodzący transporterem, który zaprojektowała i wykonała firma GB-PROJEKT Głombica i Bauerek Spółka Jawna. Całość zabezpieczyły wygrodzenia Troax.

Wybór dostawców nie był przypadkowy. Wysoka jakość produktów (potwierdzona ponadtrzydziestoletnią historią eksploatacji maszyn Frech przez Nomet), niezawodność, najwyższy poziom technologiczny, wsparcie oraz profesjonalna obsługa – to wszystko cechy charakteryzujące Frech, które jednocześnie doskonale wpisują się strategię rozwojową firmy Nomet.
powrót