Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej X

FRECH w Polsce

Frech Polska
 
Od roku 1989 Polska przeżywa polityczną i gospodarczą przemianę. Podczas wyborów parlamentarnych w czerwcu tego roku wybrano pierwszy niekomunistyczny rząd od roku 1945. Przy pomocy tak zwanego planu Balcerowicza wielkimi krokami wkroczyła gospodarcza restrukturyzacja kraju, prowadząca do gospodarki wolnorynkowej.
 
Obserwując te przemiany i szanse oraz podążając za potrzebami polskiego rynku firma      O. Frech GmbH+Co.KG zdecydowała się na obsługę tego rynku poprzez samodzielne przedstawicielstwo. Współpraca z p. Bernardem Błaszczakiem  rozpoczęła się w dniu  01.04.1990.
 
Siedem lat później, w roku 1997 p. Błaszczak stanął na czele powołanej wtedy spółki-córki FRECH Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Praszce, „kuźni” polskiego przemysłu odlewnictwa ciśnieniowego.
Krok ten pozwolił firmie Frech obsłużyć cały polski rynek. Sukcesywnie poszerzano zakres działalności Frech Polska: zbudowano magazyn części zamiennych i szybo-zużywających się w którym aktualnie posiadamy kilka tysięcy pozycji. Liczba sprzedawanych na polskim rynku maszyn stale wzrastała, dlatego w roku 2000 zatrudniono technika serwisu.
 
W tej chwili Frech Polska zatrudnia 20 osób w tym aż 12 pracowników serwisu. Wszyscy technicy odebrali dobre wykształcenie dzięki regularnym szkoleniom w centrali firmy w Schorndorf.
 
Do dyspozycji zespołu serwisantów są 4 samochody (osobowe i lekkie dostawcze), dobrze wyposażony warsztat, bogate zaplecze narzędziowe, profesjonalna aparatura i duży magazyn części zamiennych. Sporą część działalności serwisowej stanowią przeglądy pracujących maszyn oraz realizacja transferu/przenoszenia maszyn i wyposażenia.
 
Obok dystrybucji palety produktów firmy Frech, od roku 2004 w Praszce prowadzone są również naprawy maszyn gorąco-komorowych oraz urządzeń peryferyjnych.
Aby rozszerzyć tą działalność kilka lat temu podjęto decyzję o budowie od podstaw nowego zakładu remontowego.Na koniec 2019 roku planowane jest otwarcie kolejnej, większej hali remontowej. W nowym budynku umieszczony został nowocześnie wyposażony magazyn części zamiennych, który w jeszcze wyższym stopniu pozwoli na profesjonalną obsługę naszych klientów, a poprzez zamontowanie suwnicy o nośności 50T poszerzył się zakres możliwości remontowych zakładu.