Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej X

Aktualności

news
2021-04-26

Zostaliśmy laureatem konkursu „Dobra Firma 2021”!

Mamy przyjemność ogłosić, że zostaliśmy laureatem konkursu „Dobra Firma 2021” w kategorii „Najlepszy Innowator Województwa Opolskiego Firmy Małe”.

Frech Polska Sp. z o.o. znalazła się w elitarnym gronie zwycięskich firm w ogólnopolskim konkursie „Dobra Firma” organizowanym przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że nasze działania w dziedzinie przedsiębiorczości, zarządzania i innowacyjności zostały docenione.
więcej


news
2021-04-25

Kolejne wdrożenie maszyny w firmie Nomet!

Dostarczona przez Frech, gorącokomorowa maszyna W80ZnRC o sile zwierania 900 kN właśnie rozpoczęła produkcję w firmie Nomet w Toruniu.

Wdrożona maszyna sterowana w czasie rzeczywistym, z wielofazowym układem prasowania, posiada zintegrowany, wielokomorowy piec Meltec, spryskiwacz Spraymotion oraz dwuobiegowe urządzenie Robamat do termostabilizacji form.
więcej


news
2020-08-20

Kolejny sukces! EURO-LOCKS

Mamy przyjemność poinformować, że 18 sierpnia 2020 roku z sukcesem zakończyliśmy finalny odbiór technologiczny maszyny FRECH W20ZnST w polskim oddziale firmy EURO-LOCKS w Rudzie Śląskiej. To już druga tego typu maszyna, którą dostarczyliśmy do EURO-LOCKS w przeciągu ostatnich dwóch lat, i ósma maszyna FRECH w ich parku maszynowym.
Dziękujemy kolegom z EURLO-LOCKS za zaufanie i najwyższej próby profesjonalizm, jakim wykazali się podczas uzgodnień technicznych, instalacji i prób odlewania.

więcej


2020-06-04

Dementujemy plotki

Pragniemy odnieść się do pogłosek o znalezieniu się firmy Frech Polska w trudnej sytuacji. Obserwowaliśmy w marcu sytuację na świecie i w Polsce, kiedy wiele gałęzi przemysłu stanęło lub bardzo mocno zwolniło. Widząc znaczny spadek zapotrzebowania na nasze usługi, postanowiliśmy podjąć kroki, które pozwoliłyby nam zachować pełne, dotychczasowe zatrudnienie – nawet gdyby pełny lockdown miał potrwać jeszcze wiele miesięcy.
W porozumieniu z załogą, podjęliśmy decyzję, w wyniku której wszyscy zatrudnieni w firmie Frech Polska rozpoczęli pracę w wymiarze 1/2 etatu. Ten czas poświęciliśmy na wdrożenie zakrojonego na szeroką skalę programu szkoleń wewnętrznych, aby podnieść własne kompetencje i przygotować się na podobne wyzwania w przyszłości.
Obserwując rozwój sytuacji w Polsce i na świecie, a także odbierając sygnały płynące z rynku, podjęliśmy decyzję o przywróceniu wszystkich osób zatrudnionych przez Frech Polska do pełnego wymiaru godzin pracy od 1 maja 2020 roku. Nasza firma powróciła do dotychczasowego trybu pracy wzmocniona, zmotywowana i gotowa do dalszego działania. Efektami pracy będziemy się na bieżąco dzielić.
więcej


news
2020-05-29

"Wietrzenie magazynów"

Minęło dwadzieścia lat, odkąd do klientów trafiły pierwsze egzemplarze zimnokomorowych maszyn odlewniczych Frech serii DAK-M. Od tego czasu kilkaset takich maszyn stale produkuje odlewy na całym świecie. W Polsce pracuje ponad 40 gniazd odlewniczych opartych o maszyny Frech. Na przestrzeni wielu lat produkcji maszyny kilkukrotnie modernizowano, adaptując najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny sterowania czy napędów. Oprogramowanie również przeszło długą ścieżkę ewolucji – do tego stopnia, że w sporej mierze stało się rdzeniem oprogramowania maszyn najnowszej serii K.
Na początku 2020 roku zakończyliśmy trwający trzy lata proces zastępowania w ofercie naszej marki maszyn DAK-M maszynami z nowej serii K. W związku z tym mamy do zaoferowania dwie ostatnie maszyny serii DAK-M:
DAK450 o sile zwierania 500 ton
DAK1250 o sile zwierania 1300 ton
Obie maszyny dostępne są w atrakcyjnych cenach i wyposażeniu. Zachęcamy do kontaktu.
więcej


news
2020-02-20

Zmiany organizacyjne

Pragniemy poinformować, że wraz z początkiem 2020 roku, kierownictwo w firmie Frech Polska przejął Józef Kołodziej, zastępując odchodzącego na zasłużoną emeryturę założyciela polskiego oddziału Frech, Bernarda Błaszczaka. Józef Kołodziej przed dołączeniem do zespołu Frech Polska obejmował stanowisko szefa serwisu w firmie KUKA Robotics.
więcej


news
2020-01-09

Seminarium odlewnicze - Schorndorf / Niemcy

W dniach od 6 do 9 października (tydzień 41) odbędzie się kolejna edycja seminarium odlewniczego, które co roku organizowane jest przez Oskar Frech GmbH + Co. KG. Zachęcamy do zapoznania się z programem seminarium, zaprezentowanym na dołączonej grafice. Serdecznie zapraszamy do udziału. Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona.
więcej


news
2019-11-26

Pierwszy projekt dla klienta z Republiki Białoruskiej

Pierwsze dwa gniazda odlewnicze oparte na maszynach K640 dla klienta z Republiki Białoruskiej przeszły pozytywnie drobiazgowy odbiór wstępny w naszej siedzibie w Przedmościu.
więcej